Práce s modulem Porfolio

Editace portfolia v redakčním systému WordPress

Editace portfolia se provádí v backendovém prostředí v záložce Projekty nebo Příspěvky (dle nastavení webu).

Pro ukázku zvolena záložka Projekty v levém sloupci (3). Projekty jsou zobrazeny v přehledné tabulce. Lze vytvořit novou položku (4) nebo upravit již existující (5).

 

Detail Projektu

Pro zobrazení na webu byl využit  "Divi Tvůrce motivů", který se postará zobrazení na webových stránkách pomocí dynamických polí v Divi builderu. Není proto nutné řešit u každého projektu grafiku a rozložení, ale jen obsah.

Nejprve je nutno vyplnit název projetu (6), dále jednotlivá pole (7), která byla vytvořena pomocí externího doplňku (pluginu) Vlastní pole (anglicky Advanced Custom Fields).

Vlastnosti Projektu se nastavují v záložce Dokument (8). Pokud jsou využity Kategorie, je nezbytné zvolit alespoň 1 kategorii (9). Hlavní obrázek projektu, který se zobrazuje v seznamu (10) portfolia.

 

 

Pokud je u Projektů přidána Galerie, lze vkládat soubory pomocí tlačítka "Přidat fotografie" (11) obrázky na rozklik. Nahrávání nebo vybírání souborů funguje stejně jako v klasické Wordpressové knihovně Médií.
Smazat foto lze tlačítek koše nebo přesnout tažením myší (12).

Uložení projektu se provádí tlačítkem Aktualizovat.

 


 

Úprava zobrazení na webových stránkách v Divi

v seznamu modulů má tuto ikonku:

Pokud je potřeba nastavit základní vlastnosti výpisu Projektů nebo Příspěvků nebo přidat další výpis, lze využít modul Portfolio (1) (nebo Portfolio s filtrem).

 

Nastavení se provádí v editačním okně v záložkách Obsah (2)  nebo Prvky. Pokud jsou Příspěvky nebo Projekty zařazeny do nějaké kategorie, lze omezit jejich zobrazení.

 

 

 


Poslední úprava 16. 6. 2021

 

Top