Nastavení emailu pro Apple MacOS

Přídání účtu

V aplikaci Mail na Macu klikněte na  Mail > Přidat účet.

Přidat účet Mail Macos

V okně vyberte Jiný účet Mailu ...

POskytovatel emailu MacOS Mail

Po kliku na tlačítko "Pokračovat" vyplňte údaje, které obdržíte od nás nebo sami vygenerujete v administraci emailů na admin.origine.cz

Přidat účet macos Mail 1. krok

Po kliku na tlačítko "Přihlásit se" se dostanete do 2. kroku. Zde je potřeba vyplnit uživatele (emailová adresa), typ účtu (POP3 nebo IMAP).


IMAP vyžaduje trvalé připojení k internetu a do poštovního klienta stahuje po kliku na jednotlivý e-mail, poštu na serveru nemaže. Toto je vhodné pokud přistupujete z více zařízení (PC, tablet, mobil) nebo přes náš webmail. Je potřeba proto hlídat obsazenost schránky, kterou  lze za poplatek zvětšit.

POP3 stahuje všechnu poštu do poštovního klienta při jeho spuštění, zprávy lze číst i bez připojení k internetu. Dále na serveru poštu maže hned nebo po nějaké době např. 14 dnech (záleží na nastavení poštovního klienta). Výhodou mazání je, že schránka nevyžaduje velké místo na serveru, nicméně doporučujeme si zálohovat zařízení, kam se stahuje.


Server příchozí pošty: mail.origine.cz

Server odchozí pošty: mail.origine.cz

Přidat účet Macos 2.krok

Po kliku na tlačítko "Přihlásit se" vybereme aplikace, které chcete používat.

Vybrat aplikace macos mail


UPOZORNĚNÍ: Vyplněným údajů a zejména heslu, je potřeba věnovat pozornost a vše řádně zkontrolovat. Pokud budou údaje vyplněny špatně, poštovní klient může opakovaně se přihlašovat se špatnými údaji na server. Náš server vyhodnotí toto přihlašování jako pokus o útok a vaše IP adresa bude zablokována.

 

 

Úprava účtu

Upravit účet lze podobně jako přidat.

V aplikaci Mail na Macu kliknete na  Mail > Účty.

V levém sloupci vyberte příslušný účet a v pravém můte měnit nastavení.

Úprava mail Mac OS


TIP: Pokud potřebujete podrobnější nastavení, např. nastavit porty, jiný server odchozí pošty apod. lze toto nastavit v aplikaci Mail, roletce v menu Mail > Předvolby, klikněte na Účty a potom na Nastavení serveru. Podrobnější nápovědu najdete na stránkách podpory Apple MacOS.

Pokročilé nastavení emailu MacOS

Top